Psychoterapia indywidualna

Jak wygląda psychoterapia?

psychoterapia Gdańsk Jasień Morelowa 10
fot. Marta Pawłowska

Psychoterapia indywidualna prowadzona w nurcie psychodynamicznym jest metodą pracy, której celem jest trwała zmiana sposobów funkcjonowania w różnych obszarach życia: w relacjach z innymi ludźmi, przeżywaniu emocji oraz w sferze poznawczej. Ważnym elementem pracy jest badanie konfliktów między nieświadomymi potrzebami a utrwalonymi nieskutecznymi sposobami ich zaspokajania oraz wypracowanie nowych, bardziej kompromisowych rozwiązań.

Psychoterapia krótkoterminowa ma na celu udzielenie pomocy osobom w sytuacji życiowego kryzysu lub rozwiązanie konkretnego problemu, który pojawił się niedawno, zwykle trwa kilkanaście lub kilkadziesiąt spotkań 1-2 razy w tygodniu po 50 min. Natomiast jeśli trudności trwają od dłuższego czasu, to wskazana jest psychoterapia długoterminowa– służy wprowadzeniu zmian w różnych obszarach życia, spotkania odbywają się 2 razy w tygodniu (50 min.), a długość trwania psychoterapii nie jest z góry określona.

Więcej i mam nadzieję, że jaśniej na temat psychoterapii dorosłych: krok po kroku od konsultacji wstępnych do psychoterapii:)