Gdański Psycholog Ośrodek Psychoterapii

Kinga Skawińska

Kinga Skawińska- psychoterapeuta psycholog Gdańsk

Kinga Skawińska

Jestem psychologiem, psychoterapeutą i psychotraumatologiem. Ukończyłam 4-letnią Szkołę Psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Szkoła spełnia obowiązujące w Polsce standardy dla prowadzenia psychoterapii. Obejmuje 1250 godzin szkolenia, ma rekomendacje Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, spełnia standardy szkoleniowe dla psychoterapeutów określone przez Ministerstwo Zdrowia i wymogi certyfikacyjne Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

Studia psychologiczne ukończyłam na Uniwersytecie Gdańskim. Uzyskałam tytuł psychotraumatologa I stopnia po odbyciu szkolenia organizowanego przez Fundację Pomorskie Centrum Psychotraumatologii. Uczestniczyłam także w rocznym Studium Terapii Depresji w Centrum Terapii Depresji w Gdyni. Aktualnie biorę udział w rocznym seminarium CÓRKA-KOBIETA-MATKA, poświęconym pracy terapeutycznej z kobietami w ciąży i po porodzie. Seminarium jest wspólną inicjatywą Ośrodka Psychoterapii Gdański Psycholog oraz Centrum Terapii Depresji.

Jako psychoterapeuta pracuję w nurcie psychodynamicznym, a swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Pracuję jako psycholog i psychoterapeuta z osobami dorosłymi i młodzieżą.  Pracowałam w oddziale ogólnopsychiatrycznym dla dorosłych w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego przy Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku. Moje doświadczenie zawodowe obejmuje także współpracę z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Stężycy, pracę w Wojskowej Poradni Psychologicznej w Gdańsku, w Ośrodku Opieki Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Starogardzie Gdańskim i w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Gdańskim Centrum Zdrowia. W Ośrodku Psychoterapii Gdański Psycholog prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupy terapeutyczne dla dorosłych.